Kategoriler
Gezmelisin Uncategorized

Lara Plajı

Lara kelimesi Hititler’in kullandıkları dilde kum anlamına gelmektedir. Kumsal ismini buradan almaktadır. Lara plajı, Türkiye’ye ait en uzun kumsal olarak bilinmektedir ve turizm açısından her geçen gün daha da gelişmektedir.

Yazı Başlıkları
Lara Plajı Hakkında Bilgiler
Lara Plajı Resimleri
Lara Plajı Kumu ve Denizi Nasıl?
Lara Plajı Nerede ve Nasıl Gidilir?Lara Plajı Haritası

Lara Plajı Hakkında Bilgiler

An itibari ile bölgedeki turistik konaklama alanlarının kapasitesi 30.000 yatak ile sınırlıdır. Fakat her geçen gün daha da ilerleyen yeni yapıların inşaatları tamamlandığında bu sayının çok daha fazla olacağı konusunda şüphe yoktur. Eğer sakin tatillerden hoşlanıyor iseniz bölge henüz çok da keşfedilmeden gidip tatilinizi yapın deriz. Buraya yapılan diğer turistik konaklama alanları çalışmaya başladığında daha fazla ziyaretçinin geleceğinden ve eskiye nazaran daha kalabalık bir ortam oluşacağından şüphe yoktur.

Plajın hemen arkasında ufak bir orman yer almaktadır. Bunun yanı sıra ormanın içerisinde kamp ve piknik alanları bulunmaktadır. Belediye tarafından bu alana yerleştirilen mangal şömineleri ile mangalınızı yapabilir ve yine belediye tarafından yerleştirilmiş olan masalarda yemeğinizi afiyet ile yiyebilirsiniz.

Sarısu Kadınlar PlajıSarısu Kadınlar Plajı
Sarısu Kadınlar Plajı

Kleopatra PlajıKleopatra Plajı
Kleopatra Plajı

Çıralı Plajı : Caretta Carettaların BölgesiÇıralı Plajı : Caretta Carettaların Bölgesi
Çıralı Plajı : Caretta Carettaların Bölgesi

Hem kamp yapmak hem de denize girmek istiyorsanız bu alan sizin için oldukça ideal olacaktır. Düden şelalesi, buradaki denize direkt olarak dökülmektedir. Bölgeden biraz yürüyerek falezlere ulaşabilir ve oradan denize girebilirsiniz. Falezlerin üzerinde yer alan yemyeşil parka biraz manzarayı izleyebilir ve daha sonra bölgede yer alan balık restoranlarında akşamın tadına varabilirsiniz.

Lara Plajı Resimleri

Lara Plajı ResimleriLara Plajı Resimleri
Lara Plajı ResimleriLara Plajı Resimleri
Lara Plajı ResimleriLara Plajı Resimleri

Lara-Plajı-6Lara-Plajı-6
Lara Plajı ResimleriLara Plajı Resimleri
Lara Plajı ResimleriLara Plajı Resimleri
Lara Plajı ResimleriLara Plajı Resimleri
Lara Plajı Kumu ve Denizi Nasıl?

Denizi oldukça sakin olarak bilinmektedir. Aynı zamanda çok da soğuk olmayan bir suya sahiptir. Fakat kötü haber şudur ki eğer yosunlardan haz etmiyorsanız buranın denizi size çok da uygun olmayacaktır. Çok yoğun bir yosun bulunmasa da yinede deniz yosunlu olarak bilinmektedir. Kum ve denizin çok temiz olduğunu da söylemekte fayda vardır. Çakıllı bir kuma değil tam tersi pürüzsüze yakın bir kum yapısına sahiptir.

Lara Plajı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Plaj, Antalya ilinde yer almaktadır.Antalya otogarından kalkan servisler ve dolmuşlar ile Lara bölgesine ulaşabilir ve yürüyerek plaja gelebilirsiniz. Plaj, hava limanından yaklaşık olarak 15 kilometre uzakta yer almaktadır. Ayrıca toplu taşıma ile de plaja ulaşmak isterseniz şehir merkezinden kalkmakta olan Muratpaşa minibüslerini kullanarak plaja ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Özel aracınız ile de plaja gelmeniz mümkündür. Özgürlük parkının sağ kısmında yer alan eski Lara caddesini takip ederek plaja ulaşabilirsiniz.

Lara Plajı Haritası

Sizlerde Lara Plajı gezilerinizi yazımızın altına yorum yaparak bizimle ve ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.