Kategoriler
Gezmelisin Uncategorized

Florya Atatürk Deniz Köşkü

Atatürk dönemin de inşa edilen Florya Atatürk Deniz Köşkü, İstanbul Belediyesi tarafından yaptırılmış ve Osmanlı döneminde Atatürk’e armağan edilmiştir. Türkiye’nin ilk Cumhurbaşkanı olan Atatürk, bölgeye son derece fazla ilgi duymakta ve sıklıkla ziyaret etmekteydi. Hatta bölgeyi sık sık tercih edilmesi sonrasında İstanbul Belediyesi tarafından armağan olmuştur. Deniz tabanına dikilen kazıkların üzerine oturtulmuş olan sağlam yapılı köşk, Karadan 70 m uzaklıkta inşa edilmiştir. Aynı zamanda köşkün bünyesi içerisinde de yatak odaları, kütüphane, banyo ve kabul salonu bulunuyor. Bugün ise Flora Atatürk Ormanı olarak dillendirilmektedir.

Yazı Başlıkları
Florya Atatürk Deniz Köşkü Hakkında Bilgiler
Florya Atatürk Deniz Köşkü Restaurant
Resimleri
Florya Atatürk Deniz Köşkü Günümüzde Hangi Amaçla Kullanılmaktadır?
Florya Atatürk Deniz Köşkü Giriş Ücretleri
Florya Atatürk Deniz Köşkü Ziyaret Saatleri
Florya Atatürk Deniz Köşkü Nerede ve Nasıl GidilirHaritası ve Konumu

Florya Atatürk Deniz Köşkü Hakkında Bilgiler

Halka açık bir park olarak kullanılarak kısa zaman da yoğun bir ziyaretçi ile karşı karşıya kalan Atatürk Deniz Köşkü görsel güzellikleri ile adından da fazlası ile bahsettirmeyi başarıyor. Tarihine değinecek olursak köşkün tarihi 1935 yıllarına dayanmaktadır. Florya Atatürk Deniz Köşkü 1935 yılları içerisinde Mimar Seyfi Arkan tarafından projelendirilmiştir. Projenin yapım aşaması ise 14 Ağustos ile birlikte son bulmuş ve Atatürk’e İstanbul Belediye başkanı tarafından da teslim edilmiştir.

Florya Atatürk Deniz Köşkü Restaurant

Florya adı söylendiğinde mutlaka gezilmesi ve görülmesi gereken en güzel yerlerin başında Florya Atatürk Deniz Köşkü yer alıyor. Köşkün yakın çevresinde ambiyansı en yakından hissederek harika zamanlar geçirebilmenize yardımcı olacak birden farklı restaurant bulunuyor. Üstelik Florya da inşası gerçekleşmiş olan her bir restaurant gelen misafirlere de en iyi lezzetleri sunmaya çalışıyor.

Resimleri

Florya Atatürk Deniz Köşkü İstanbulFlorya Atatürk Deniz Köşkü İstanbul
Florya Atatürk Deniz Köşkü Günümüzde Hangi Amaçla Kullanılmaktadır?

Atatürk dönemini kapsayan bir geçmişe sahip olan Atatürk Deniz Köşkü, günümüz de artık halka açık park olarak kullanılmaktadır. Bu sayede ziyarete gelen kişiler de halka açık park olan bu yerde vakit geçirebilir ve yakın mekânlarında ki restoranlar da oturarak ortamı seyredebilirler.

Florya Atatürk Deniz Köşkü Giriş Ücretleri

Atatürk Deniz Köşkü giriş ücretleri şu şekilde;

Bakırköy Botanik ParkBakırköy Botanik Park
Bakırköy Botanik Park

Çinili Köşk MüzesiÇinili Köşk Müzesi
Çinili Köşk Müzesi

Emirgan KorusuEmirgan Korusu
Emirgan Korusu

•Tam : 20 TL
•İndirimli : 10 TL

Florya Atatürk Deniz Köşkü Ziyaret Saatleri

Köşkün ziyaret saatleri ise 09.00 – 17.00 saatini içermektedir. Buna göre köşkü ziyaret edecek olan kişilerin mutlaka 09.00 – 17.00 arasında gitmesi gerekiyor.

Florya Atatürk Deniz Köşkü Nerede ve Nasıl Gidilir

İstanbul ilinin Bakırköy ilçesine bağlı olan Atatürk Köşkü tam olarak Florya da yer alıyor. Atatürk köşkünü ziyaret etmek isteyen kişiler banliyö trenleri ile hızlı bir ulaşım imanlarından da en iyi şekilde yararlanabileceklerdir. Ayrıca otobüsler de köşkün önünden geçtiği için herhangi bir sorun yaşamadan hızlı ulaşımlar eşliğinde Florya Atatürk Deniz Köşkünü görebilme şansına sahip olacaksınız.

Haritası ve Konumu

Köşk için harita ve ulaşım alternatiflerine konum bilgisi kısmından ulaşabilirsiniz.

Florya’da gezilecek yer önerisi olarak hemen yakınında yer alan İstanbul Akvaryum yazımıza göz atabilirsiniz.

Sizlerde gezilerinizi ve tecrübelerinizi yazımıza yorum yaparak bizlerle paylaşımda bulunabilirsiniz.