Kategoriler
Gezmelisin Uncategorized

Kastro Plajı : Çamlıköy Sahili

Önceleri Kastro adı ile anılan Kastro plajı günümüzde artık Çamlıköy plajı olarak bilinmektedir. Bölgenin bir tarafında ağaçlardan oluşan harika bir orman diğer tarafında ise Karadeniz’e dökülen muhteşem altın rengi bir göl bulunmaktadır.

Yazı Başlıkları
Kastro Plajı Konaklama
Kastro Plajı Nerede ve Nasıl Gidilir?Kastro Plajı Haritası

Kastro KumsalıKastro Kumsalı
Kastro Kumsalı

Kastro Plajı Konaklama

Bölgede bir piknik alanı mevcuttur. Zaman içerisinde turist çekmeyi başaran plajın etrafında ise bir kaç adet konaklama alanı bulunmaktadır. Bölge genellik ile çok kalabalık olmamakta ve az kişi tarafından bilinmektedir. Biraz kafa dinlemek için son derece hoş bir yer olabilmektedir. Bölgedeki konaklama kamp alanlarında sağlanmaktadır. Çadırınızı alıp bölgede kamp yapabilirsiniz.

Çadır ücretleri ise kaç kişi olduğunuza bağlı olarak değişmektedir. Dört kişilik bir çadır için gecelik 25 TL ve bir karavan için gecelik 30 TL gibi bir ücret ödemeniz gerekir. Aynı zamanda bölgeye girişte arabalar için de park ücreti alınmaktadır. Bu ücret aracın büyüklüğüne bağlı olarak 3- 80 TL arasında değişmektedir.

Kastro Plajı KumsalKastro Plajı Kumsal

Kastro Plajı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Plaj, Tekirdağ iline bağlı olan Saray ilçesine yaklaşık olarak 15 kilometre uzaklıktan bulunan Çamlıköy olarak bilinen bölgede yer almaktadır.

Bölgeye kendi aracınız ile veya otobüs ile ulaşım sağlamak mümkündür. İstanbul bölgesinden gelecekler öncelik ile Mahmutbey gişelerinden çıkmalı Edirne yönünde devam etmeli ve Saray tabelalarını takip etmelidirler bu şekilde bölgeye kolaylık ile ulaşabilirler. Tekirdağ bölgesinden gelecek olan bireyler ise Muratlı yolunu takip ederek bölgeye ulaşımı sağlayabilirler.

Kastro Plajı DeniziKastro Plajı Denizi

Sarımsaklı Plajı ve Gezilecek YerlerSarımsaklı Plajı ve Gezilecek Yerler
Sarımsaklı Plajı ve Gezilecek Yerler

Lara PlajıLara Plajı
Lara Plajı

İztuzu Plajıİztuzu Plajı
İztuzu Plajı

Otobüs ile bölgeye ulaşım sağlamak isterseniz İstanbul Harem veya Esenler otogarlarından çeşitli şirketlerin Saray bölgesine yaptıkları seferleri kullanabilirsiniz.Bu şekilde kolaylık ile Saray bölgesine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Saray’a ulaşınca Kastro’ya çeşitli minibüsler ile ulaşabilirsiniz.

Çamlıköy PlajıÇamlıköy Plajı

Kastro Plajı Haritası

Bölgenin yakınında yer alan ve görülmesi gereken bir başka yer olan Kıyıköy yazımıza da göz atabilirsiniz.Tekirdağ’da görülmesi gereken yerler listesi için Tekirdağ’da gezilecek yerler yazımıza göz atabilirsiniz.

Sizlerde Kastro Plajı gezilerinizi yazımızın altına yorum yaparak bizimle ve ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.