Kategoriler
Gezmelisin Uncategorized

Antalya Akvaryum

Yeryüzünde bulunan akvaryumlar arasında en büyük akvaryum sınıflarına dahil olan Antalya akvaryum, 3 metre genişliğinde ve 131 metre uzunluğundadır. 40 tematik akvaryumdan oluşan kompleks, dünyanın en büyük tünel akvaryumu sıfatını elinde bulundurmaktadır.

Yazı Başlıkları
Antalya Akvaryum Hakkında Bilgiler
Antalya Akvaryum ResimleriVideo Tanıtımı

Antalya Akvaryum Giriş Ücreti
Antalya Akvaryum Ziyaret Saatleri
Antalya Akvaryum Nerede ve Nasıl Gidilir?Antalya Aquarium İletişim Bilgileri
Haritası ve Konumu

Antalya Akvaryum Hakkında Bilgiler

Kompleksin içerisinde akvaryumun yanı sıra, tropik ortamlarda dolaşmak, gerçek kardan oluşan kar ile eğlenceli anlar geçirmek, ayrıca sinema gibi etkinliklere katılmakta mümkündür. Birçok ünlü markanın bulunduğu kompleks içerisinde, lezzetli yemekler yiyebilir ve hediyelik eşya stantları sayesinde seyahatinizi anı malzemeleri ile bütünleştirebilirsiniz.

Antalya AkvaryumAntalya Akvaryum
Kar dünyası olarak ifade edilen yer, 1500 m2’lik kapalı alana sahip olan ve ülkemizin en eğlenceli kar etkinliklerinin düzenlendiği ortamlar arasında gelmektedir. Bu kompleksin içerisinde, iglolar, aziz nikola’nın evi ve kafeler yer almaktadır. Sıcak bir iklime sahip olan Antalya’da, kar dünyasının dışı 40 derecelere kadar çıkar iken, iç ortam -5 derece sıcaklıktadır.

Antalya akvaryum kompleksinin içerisinde yer alan wild park, mağaralar ve çöller ile tropik ormanların havasını yansıtan özel bir tasarımdır. En göze çarpan özelliği, bu eşsiz atmosfer içerisinde dolaşır iken ortama uygun ses efektlerinin ziyaretçilere yansıtılmasıdır. Ses efektleri kimi zaman bir yağmur sesi, kimi zaman taşların yuvarlanma sesi, kimi zaman maymun, kimi zaman ise kuş sesleri ya da rüzgar sesi olarak kendini göstermektedir.

Antalya Akvaryum ResimleriAntalya Akvaryum Resimleri
Wild park içerisinde bulunan, teraryum olarak ifade edilen akvaryuma benzeyen ve içerisi toprak ya da canlıların doğal ortamlarını anımsatan malzemeler ile dolu olan kapalı alanlarda ise, dünyanın dört bir yanından getirilen vahşi hayvanlar bulunmaktadır. Teraryumda dolaşmak, ilgi çekici olmak ile birlikte, tehlikeli canlılar açısından ziyaretçiler için gereken önemler alınmış haldedir.

Antalya akvaryum kompleksinin bir diğer bölümü de sea gift olarak isimlendirilen, haftanın 7 günü saat 10:00 ile 21:00 aralığında açık olan hediyelik eşya bölümüdür. Buradan Antalya akvaryumda sunulan etkinliklere yönelik olarak, hediyelerin alınması mümkün kılınmaktadır.XD cinema olarak adlandırılan bölüm ise, 3 boyutlu reel görüntülerden oluşan su altı maceralarının anlatıldığı ve dünyada ilk olma özelliğini taşıyan oceanride filminin sergilendiği alandır.

Antalya Akvaryum Resimleri

Video Tanıtımı

Antalya Akvaryum Giriş Ücreti

Bilet Türü

Ücret

Akvaryum Yetişkin

65 TL

Akvaryum Çocuk (3-12 yaş)

46 TL

Akvaryum & WildPark 82 TL
Akvaryum & WildPark Çocuk (3-12 yaş) 57 TL
Akvaryum & Kar Dünyası 84 TL
Akvaryum & Kar Dünyası Çocuk (3-12 yaş) 62 TL
Akvaryum & XD Sinema 80 TL
Akvaryum & XD Sinema Çocuk (3-12 yaş) 57 TL
Full Paket (Akvayum ve diğer bölümlerin tümü) 119 TL
Full Paket Çocuk (3-12 yaş) 87 TL

Antalya akvaryum giriş ücretleri paket halinde ve tek olarak sunulmaktadır.Güncel fiyatları akvaryumun ticket.antalyaaquarium.com sitesinden öğrenebilirsiniz.

Antalya Akvaryum Ziyaret Saatleri

Açılış

Kapanış

09:30

23:00

Akvaryum haftanın her günü ziyarete açıktır. Yürümekte zorlanan misafirler için tesiste tekerlekli sandalye bulunuyor. Bilet gişeleri akvaryum kapanış saatinden 45 dakika önce kapanmaktadır.

Antalya’nın En İyi Otelleri Listesi : En Güzel 11 OtelAntalya’nın En İyi Otelleri Listesi : En Güzel 11 Otel
Antalya’nın En İyi Otelleri Listesi : En Güzel 11 Otel

Manavgat ŞelalesiManavgat Şelalesi
Manavgat Şelalesi

Side’nin En Ünlü Yerleri En Güzel PlajlarıSide’nin En Ünlü Yerleri En Güzel Plajları
Side’nin En Ünlü Yerleri En Güzel Plajları

Antalya Akvaryum Nerede ve Nasıl Gidilir?

Antalya akvaryuma, Antalya ilinde Konyaaltı ilçesinde yer almaktadır. Kompleks ile Antalya havalimanı arası 15 km. mesafede bulunmaktadır. Kompleks cam piramit olarak adlandırılan yapının yanında ve şehir merkezinde yer almaktadır. Toplu ulaşım araçlarından faydalanılmak istenir ise, gerek konaklanan otellerin organizasyonlarından, gerek ise otobüs terminali ya da hava limanından kalkan şehir içi belediye otobüsleri ile ulaşım kolay bir şekilde sağlanmaktadır.

Antalya Aquarium İletişim Bilgileri

Adres: Dumlu Pınar Bulvarı Arapsuyu Mahallesi No 502 Konyaaltı / Antalya
Telefon:(0242) 245 6565

Haritası ve Konumu

Akvaryum için harita ve ulaşım alternatiflerine konum bilgisi kısmından ulaşabilirsiniz.

Antalya gezilerinizde sizlere rehber olacak Antalya’da gezilecek yerler yazımızı inceleyebilirsiniz.

Sizlerde Antalya Akvaryum gezilerinizi ve tecrübelerinizi bizlerler yazımıza yorum yaparak paylaşımda bulunabilirsiniz.