Kategoriler
Gezmelisin Uncategorized

Sünnet Gölü Tabiat Parkı

Sünnet gölü hakkında detaylı bilgiler ile gölde konaklama ve nerede ile ulaşım bilgilerine gezi rehberi yazımızda yer verdik.

Yazı Başlıkları
Sünnet Gölü Hakkında Bilgiler
Sünnet Gölü Resimleri
Sünnet Gölü Konaklama
Sünnet Gölü Nerede ve Nasıl Gidilir?Sünnet Gölü Haritası

Sünnet Gölü Hakkında Bilgiler

Sünnet gölü, derin bir vadinin yaşanan bir heyelan sonucunda tıkanması ile meydana gelmiştir. Gölün ortasında yapay bir ada bulunur ve bu adanın üzerinde çeşitli ördek ve kazlar bulunur ve bunun yanı sıra bir çocuk oyun parkı ile ufak bir işletme yer alır. Çocuk oyun parkında gezinen tavşanlar ve çeşitli kümes hayvanları da çocukları son derece eğlendirmektedirler. Gölün etrafında kızılcık, dağ böğürtleni, kalabak lalesi gibi birçok farklı bitki yetişmektedir. Buraya gelirken fotoğraf makinenizi mutlaka yanınızda getirmenizi tavsiye ederiz. Bu göl ve gölün etrafı sizler için harika bir manzara ortaya çıkartmaktadır. Bu manzarayı fotoğraflamamak ise büyük bir hata olacaktır.

Gölün etrafı tam bir doğa alanıdır ve ülkemizin eşsiz güzelliklerinden biridir burası aslında. Göl, çok medyatik değildir fakat buraya gelen bireyler buradan vazgeçemiyorlar ve devamlı olarak bölgeyi ziyaret ediyorlar. Doğa ile iç içe bir tatilin yanı sıra eşsiz bir manzaraya hasret kaldım diyor iseniz burası sizler için harika bir tatil beldesi olacaktır.

Gölün etrafında çeşitli ufak değirmenler bulunmaktadır. Yemyeşil tepelerin içerisinde harika bir göl burası. Aynı zamanda gölün üzerine uzanan ufak bir iskelede harika temiz havayı içiniz çekebilirsiniz. Gölde çeşitli aktiviteler yapabilirsiniz ve doğanın içerisinde harika bir tatil geçirebilirsiniz. Bölge, gerek aile gelmiş olanlar gerek ise biraz kafa dinlemek için gelenler için son derece hoş bir bölgedir. Olta balıkçılığı ile balık tutmanın keyfine varabilir veya gölün üzerinde bir su bisikleti ile dolaşabilirsiniz.

Aynı zamanda gölün çevresinde de çeşitli piknik alanları mevcuttur. Doğanın ortasında bir piknik ile neşelenebilir ve temiz havayı içinize çekebilirsiniz. Çevredeki patikalarda da doğa yürüyüşü yapabilir ve tatilinizin veya gezinizin tadını çıkartabilirsiniz. Göle gelirken yol üstünde göreceğiniz çeşitli alabalık tesislerinde güzel bir yemek yiyebilirsiniz.

Sülüklü GölSülüklü Göl
Sülüklü Göl

Bolu’da Ne Yenir? Nerede Yenir?Bolu’da Ne Yenir? Nerede Yenir?
Bolu’da Ne Yenir? Nerede Yenir?

Bolu Gezilecek Yerler : En Güzel 13 YerBolu Gezilecek Yerler : En Güzel 13 Yer
Bolu Gezilecek Yerler : En Güzel 13 Yer

Sünnet Gölü Resimleri

Sünnet Gölü BoluSünnet Gölü Bolu

Sünnet Gölü BoluSünnet Gölü Bolu
Sünnet Gölü Konaklama

Gölün kenarında Doğal Yaşam Otel bulunmaktadır. Bu otelde çeşitli yöresel yemeklerde bulunmaktadır. Aynı zamanda otel birçok farklı aktivite de uygulamaktadır. Ateş yakılıp etrafında eğlenceler de yapılmaktadır. Otel son derece hijyenik ve doğaya tam olarak uygun bir şekilde inşa edilmiştir. Otelin içerisinde bilardo ve masa tenisi gibi aktiviteler de yer almaktadır. Buraya geldiğiniz zaman lüks bir alan beklememelisiniz. Doğal yaşama uyacak şekilde mütevazi bir alandır burası.

Sünnet Gölü Nerede ve Nasıl Gidilir?

Göl, Bolu ilinde yer almaktadır. Göynük bölgesine 27, Mudurnu bölgesine ise 24 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Göle özel aracınız ile kolaylık ile ulaşabilirsiniz. Bölgeye özel aracınız ile Mudurnu-Göynük kara yolundan ulaşabilirsiniz.

Sünnet Gölü Haritası

Bolu gezilerinizde görülmesi gereken yerler için Bolu gezilecek yerler yazımıza göz atabilirsiniz.

Sizlerde Sünnet Gölü ziyaretlerinizi yazımızın altına yorum yaparak bizimle ve ziyaretçilerimiz ile paylaşabilirsiniz.