Kategoriler
Gezmelisin Uncategorized

Kadırga Koyu Gezi Rehberi

Bugünlerde köy konumunda olan ve her yerinden tarih fışkıran yukarıdan Ege denizine hakim tepedeki Behram kale köyü. Filozof Aristonunda burada evlendiği söyleniyor. Burada Athena tapınağında fotoğraf çektirmeyi sakın unutmayın. İçilesi kadar nitelikte olan suyu bir kaç adım atıldığında hemen derinleşiyor. Kadırga koyunda dilerseniz uzun dilerseniz sadece hafta sonu bir tatil yapabilirsiniz. Ayrıca kadırga koyunda her şey dahil ve yarım pansiyon oteller bulmak mevcuttur.

Kadırga Koyu Resimleri

Kadırga KoyuKadırga Koyu

Kadırga KoyuKadırga Koyu

Kadırga KoyuKadırga Koyu

Kadırga KoyuKadırga Koyu

Kadırga KoyuKadırga Koyu

Kadırga KoyuKadırga Koyu
Kadırga Koyu Plajı

Assos yani, Behramkale küçük bir yerleşim yeridir. Ama bu civar genelde Assos olarak adlandırılıyor. Denize girmeniz için Assos’un kuzeyinde ve güneyinde bir çok koy bulunmakta. Assos’tan Küçükkuyu yönüne doğru giderken karşınıza çıkan ilk koy ise Kadırga koyudur. Burası uzun sahili ve çok sayıda konaklama tesisleri ile Assos civarında tatil için fazla tercih edilen yerlerdendir.

Kadırga Koyu Denizi ve Kumu Nasıl?

Assos Küçükkuyu arasında adeta bakirliğini korumuş harika koylar vardır. Tertemiz deniz suyu ile insanı büyüler. Kadırga koyu ise iyi bir turizm beldesi olmaya aday yerlerdendir. Geniş, uzun ve taşlık bir plaja sahiptir. Deniz berrak ve temiz, zaten mavi bayrak almıştır. Denizin içindeyken yemyeşil dağlara karşı yüzmek çok keyifli olacaktır. Akşam üzeri başlayan hafif rüzgar ise sıcaktan bunalmanızı engelleyecektir.

Konaklama Tavsiyeleri

Bölge Assos’a çok yakın olduğu için burada yer alan tesislerden öneriler sunabiliriz.

Assos Gezi Rehberi ve Gezilecek YerlerAssos Gezi Rehberi ve Gezilecek Yerler
Assos Gezi Rehberi ve Gezilecek Yerler

Sarısu Kadınlar PlajıSarısu Kadınlar Plajı
Sarısu Kadınlar Plajı

İztuzu Plajıİztuzu Plajı
İztuzu Plajı

Otel ve Pansiyon Tavsiyeleri

Bölgede yer alan en iyi otel ve pansiyon alternatifleri şu şekildedir;
•Assos Behram
•Assos Kervansaray
•Assos Nazlihan Hotel
•Assos Hunters

Kadırga Koyu Nerede ve Nasıl Gidilir?

Kadırga koyu Assos bölgesinin güneyinde, Behramkale’ye 2 km mesafede bulunuyor. Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı olan bölge Babakale’den Küçükkuyu’ya kadar uzanan tarihi alana verilen isimdir. Şehirler arası ulaşım ile Assos’a direk olarak varmanız mümkün olmadığı için Küçükkuyu veya Altınoluk gibi Assos çevresinde yer alan noktalardan minibüs yardımı ile ulaşmanız mümkündür. İstanbul Assos arası mesafe 450 km’dir. Çanakkale Assos arası mesafe ise 90 km’dir.

Haritası ve Konumu

Koy için harita ve ulaşım alternatiflerine konum bilgisi kısmından ulaşabilirsiniz.

Çanakkale gezileriniz için hazırladığımız görülmesi gereken yerlerin bulunduğu Çanakkale Gezilecek Yerler yazımıza göz atabilirsiniz.

Sizlerde gezilerinizi ve tecrübelerinizi yazımızın altına yorum yaparak bizimle ve ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.