Kategoriler
Gezmelisin Uncategorized

Taksim İstiklal Caddesi

Taksim, İstanbul ilinin Beyoğlu ilçesinde yer alan ve İstanbul’un turistik alanları içerisinde bulunan, Cumhuriyet döneminde meydan haline getirilen bir alandır.İstiklal caddesi ise, yine Beyoğlu’nda bulunan ve bir tünel ile Taksim’e bağlanan Türkiye’nin en ünlü caddelerinden bir tanesidir. 1400 metre uzunluğunda olan bu cadde Beyoğlu ilçesinin ana eksenini oluşturmaktadır. 9 ayrı mahalleye sahip olan cadde, 19. Yüzyıldan beri önemini korumaktadır.

Yazı Başlıkları
İstiklal Caddesinde Neler Var ?
İstiklal Caddesi Resimleri
İstiklal Caddesinde Ne Yapılır ?
İstiklal Caddesi Nerede ve Nasıl Gidilir ?Haritası ve Konumu

İstiklal Caddesinde Neler Var ?

İstiklal caddesi büyük ölçekli bir giyim alanı olarak da ifade edilebilir. Aksesuar, iç çamaşırı, çanta, kundura, giysi ve bijuteri dükkanları cadde üzerinde yer alan işletmelerin yarıdan fazlasını meydana getirmektedir. Ayrıca, cadde üzerinde fastfood imkanını sunan birçok büfe ile tatlıcılar, balık lokantaları, börekçiler ve muhallebicilerde bulunmaktadır. Bunların haricinde barlar, türkü evleri, fasıl mekanları ile meyhaneler gibi ortamlarda İstiklal caddesinde yer almaktadır. Sinema, sanat galerileri, kitap evleri ve tiyatro gibi kültür merkezleri de cadde üzerinde bulunmaktadır.

Çiçek Pasajı İstanbulÇiçek Pasajı İstanbul
Çiçek Pasajı İstanbul

Hz. Yuşa Türbesi ve Yuşa TepesiHz. Yuşa Türbesi ve Yuşa Tepesi
Hz. Yuşa Türbesi ve Yuşa Tepesi

Jurassic Land İstanbulJurassic Land İstanbul
Jurassic Land İstanbul

İstiklal Caddesi Resimleri

 

İstiklal Caddesinde Ne Yapılır ?

İstiklal caddesinde, sanatsal etkinliklere katılmak mümkündür. Tiyatrodan sanat galerisine, sinemadan kitap evlerine kadar birçok ortamın bulunduğu bu caddede, kültürel faaliyetlerde bulunulabilir. Cadde üzerinde yer alan giyim ağırlıklı alış veriş mağazalarından kişisel zevklerinize uygun alış veriş yapabilir, çeşitli restoran ya da kafelerde damak zevkinize uygun lezzetler tadabilirsiniz. Ayrıca, fasıl mekanlarında, barlarda ya da türkü evlerinde gönlünüzce eğlenebilir ve düzenlenen etkinliklere katılabilirsiniz.

İstiklal Caddesi Nerede ve Nasıl Gidilir ?

İstanbul ilinin Beyoğlu ilçesinde yer almaktadır.İstiklal caddesine gitmek için Taksim’e ulaşılması gerekmektedir. Girişinin bir ucu Taksim meydanında diğer ucu ise, Karaköy tren istasyonunda bulunmaktadır. Bu neden ile İstiklal caddesine gitmek için Taksim meydanına ulaşılması gerekmektedir. Şahsi araç ile ulaşım düşünülmesi halinde, E5 istikameti takip edilmeli Aksaray Unkapanı’ndan çıkış yapılmalı ve Şişhane Taksim yönüne devam edilmelidir.

Haritası ve Konumu

Cadde için harita ve ulaşım alternatiflerine konum bilgisi kısmından ulaşabilirsiniz.

İstiklal Caddesi gezilerinizde bölgede yer alan Çiçek Pasajı ve Sent Antuan Kilisesi yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Sizlerde İstiklal Caddesi gezilerinizi ve tecrübelerinizi bizlerler yazımıza yorum yaparak paylaşımda bulunabilirsiniz.